Prečo kandidujem?

Autor: Lucia Kleštincová | 28.1.2019 o 23:12 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1429x

Rozhodla som sa prijať jednu z najväčších výziev v mojom živote. Kandidatúru do Európskych volieb 2019. 

Pretože mám strach o európske smerovanie Slovenska a o kvalitu nášho zastúpenia na európskej úrovni. Z našej politickej scény sa vytratil konsenzus o tom, že ukotvenie Slovenska v silnej a modernej EÚ je jediná možnosť, ak chceme žiť v mieri a prosperite. Zároveň v európskych inštitúciách nemáme zástupcov a zástupkyne, na ktorých by sme sa mohli spoľahnúť ako na rešpektovaných lídrov, šikovných profesionálov a zástupcov našich hodnôt. Aká budúcnosť nás čaká, ak nevieme jednoznačne definovať našu víziu a nasadiť tie najlepšie talenty, aby ju spravili skutočnosťou?


Pri mojich cestách po Slovensku vnímam, že podobný strach pociťujú aj mnohí z vás. Vieme, že Európu žijeme každý deň. Spoločne si želáme pokojné spolunažívanie, slušnosť a progresívne smerovanie Slovenska. Tieto želania dnes ale nereprezentujú ani slovenskí politici, ani mnohí slovenskí europoslanci. Aj preto pravidelne čelím otázkam od kolegov z európskych inštitúcií o tom, kedy uchopíme našu európsku identitu ako príležitosť na aktívne spoluvytváranie Európy, v ktorej chceme s našimi partnermi fungovať.Nehovoriac o podnikateľoch, ktorí potrebujú zástupcov schopných vysporiadať sa s výzvami ako rast Číny, nepredvídateľnosť USA, dôsledky Brexitu či nedokonalosť nášho verejného obstarávania.


Otázkou zostáva, či tomuto strachu dovolíme, aby nás paralyzoval, a jeho pôvodcom, aby nás ťahali na východ namiesto západu, do demagógie namiesto konštruktívneho dialógu, do plašenia neznámym namiesto odvážneho uchopenia výziev, ktoré našu spoločnosť čakajú. Nedovoľme im to! Strach má zmysel len vtedy, ak nás namiesto paralýzy nakopne k akcii za zmenu.


Preto som sa rozhodla stať hlasom tých, ktorí si pýtajú na európskej úrovni profesionálne a progresívne zastúpenie slovenských záujmov a hodnôt.

Milujem svoju prácu v Európskej komisii a možnosť spoluvytvárať návrhy, ktoré posúvajú Európu vpred. Žiaľ, osud týchto návrhov je otázny, ak o nich následne v Európskom parlamente rozhodujú zástupcovia, ktorí v lepšom prípade netušia, ako EÚ funguje a v horšom prípade ju prišli rozložiť. A preto chcem z pozície poradkyne pre opatrenia na podporu podnikania naprieč Európou v Európskej komisii prejsť do Európskeho parlamentu, z ktorého môžem pracovať predovšetkým pre Slovensko.


Dvojročná koordinácia príprav na Brexit ma naučila vážiť si ešte viac výdobytky EÚ pre naše rodiny, profesionálov a podnikateľov. A zároveň ma prinútila postaviť sa o to silnejšie za to, aby si Slovensko nenechalo vziať svoju európsku budúcnosť. Je najvyšší čas prestať hazardovať s významom európskych inštitúcií pre našu každodennú realitu, prestať vysielať do Európskeho parlamentu vyslúžilých politikov za ich zásluhy, prestať predstierať, že silné reči dokážu zatieniť absenciu základných kvalifikačných predpokladov pre kvalitné zastupovanie našich záujmov v Bruseli a v Štrasburgu.


Rozhodla som sa zabojovať o lepšie Slovensko a zastupovať všetkých Slovákov a Slovenky ako europoslankyňa. Nadišiel čas začať oveľa lepšie využívať príležitosti ponúkané členstvom v EÚ a stať sa rovnocenným partnerom pri jej rozvoji. Viem presne, ako Únia funguje, ako sa v nej čo najefektívnejšie obracať, čo z nej môžeme získať a čo od nej ako Slováci naozaj potrebujeme. V Európskom parlamente ako vaša zástupkyňa dokážem skombinovať znalosti fungovania EÚ, potrieb našich malých a stredných podnikateľov a schopnosť hľadať riešenia na mnohé technologické výzvy. Skúsenosti z biznisu a európskych politík na podporu digitálnej modernizácie našej ekonomiky a štátu dokážem obohatiť o ženský princíp. Je najvyšší čas aj vďaka vyššej účasti žien v politike upokojiť našu politickú scénu, skoncovať s prízemnými útokmi a vniesť profesionálny, otvorený a rovnocenný dialóg do rozhodovania o našej budúcnosti.

Ak mi dáte svoju dôveru, zastanem sa Slovákov a Sloveniek. Získam maximum pre lepší život na Slovensku v našej spoločnej, jednotnej Európe.

 

Sledovať ma môžete na Instagrame a na Facebooku

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Threema je anonymná, ale prokurátori sú presvedčení, že správy sú od Kočnera

Policajti neprelomili šifrovanie, Tóth im odovzdal Kočnerov mobil.

Komentár šéfredaktorky

Nemôžu zo seba vyvrátiť Kočnera ako pokazené jedlo

Kočner nie je fikcia, nie je vymyslená Marvelovská figúrka.


Už ste čítali?